Fani minimalistycznych gier logicznych znowu mają powód do zadowolenia. W ramach cotygodniowej promocji Free App of the Week można obecnie pobrać za darmo z App Store grę Klocki, polskiego dewelopera Macieja Targoniego.

Tytuł tej gry mówi wiele. Zadaniem gracza jest bowiem układanie klocków, w taki sposób, by znajdujące się na nich linie połączyły się w zamknięte wzory.

Klocki

Początkowo klocki są dwu wymiarowe, położone są płasko z wzorem umieszczonym na ich górnej powierzchni. Zamienia się je ze sobą miejscami, należy więc stuknąć po kolei w oba, które chce się przestawić. Później znajdują się one na różnych płaszczyznach, a wzór niejednokrotnie się łączy, przechodząc z poziomej na pionową ścianę. Pojawiają się też szare klocki, których nie można ruszyć z miejsca. Inne należy obracać wokół własnej osi. Tutaj zabawa staje się już o wiele bardziej ciekawa.

Klocki

Klocki mają bardzo ładną, choć oczywiście prostą szatę graficzną i świetny podkład dźwiękowy autorstwa Wojciecha Wasiaka. No i jak wiele innych gier logicznych potrafią wciągnąć na dłużej.

Klocki

Jakkolwiek to zabrzmi, to muszę to napisać. Cieszy mnie to, że Maciek wyrósł na naprawdę świetnego dewelopera. Szczerze polecam jego grę każdemu.

Klocki

Klocki w App Store za darmo w ramach Free App of the Week.