Każdego czwartku Apple odświeża sklep App Store prezentując aplikację tygodnia oraz nowe sekcje wyróżniające określone gry i programy. Dwie z nich zostały tematycznie powiązane z Polską i... indonezyjską flagą.

W górnej części App Store pojawiła się sekcja „Poland's favourite apps & game”, w skład której weszło kilka programów oraz gier, jakie najbardziej przypadły do gustu użytkownikom znad Wisły. Nieco niżej wyodrębniona zaś została kategoria „Grat Polish game”, gdzie znaleźć można gry przygotowane przez polskich deweloperów.

Każdy Polak szybko zauważy, że dwie flagi okraszające wspomniany wyżej napis nie mają wiele wspólnego ani z Polską, ani nawet z Europą, ale z położoną kilkanaście tysięcy kilometrów od naszych granic Indonezją. Flagę tego azjatyckiego państwa dość łatwo można pomylić z flagą Monako – różnią ja bowiem wyłącznie proporcje oraz odcień czerwonego. Jak się jednak okazuje, także polskie barwy narodowe okazały się jednak kłopotliwe dla pracowników Apple.

Błąd zgłosiłem już do wsparcia Apple. Czas pokaże, jak szybko firma z Cupertino zareaguje na reakcje użytkowników, którzy słusznie informują producenta o błędzie w App Store.


Aktualizacja, 22:04 – błąd naprawiono

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.