Apple ruszyło właśnie z nowym programem nauki programowania w Swift, w ramach szerszej akcji „Everyone Can Code”. W jego ramach w iBookstore udostępnione zostały zarówno podręcznik dla uczących się programowania, jak i przewodniki dla nauczycieli.

Przewidziany na cały rok szkolny program nauczania przygotowany został z myślą o szkołach średnich i uczelniach wyższych. Przystąpiło już do niego kilka uczelni z USA, które z nowym rokiem akademickim rozpoczną kursy Swifta przygotowane przez deweloperów i edukatorów Apple. Sam kurs, a dokładnie interaktywny podręcznik „Intro to App Development with Swift”, na którym jest on oparty jest jednak dostępny już teraz i to dla każdego. Wystarczy pobrać go z iBookstore i rozpocząć naukę.

Wszystkie materiały dla uczących się programowania i nauczycieli czy edukatorów dostępne są tutaj. Wśród nich znalazł się wspomniany już podręcznik i przewodniki. Jest też link do pobrania Swift Playgrounds dla iPada oraz innych materiałów, w tym wideo. Do nauki programowania w Swift potrzebny będzie jednak komputer Mac i aplikacja Xcode, dostępna za darmo w Mac App Store.

Sam intensywnie uczę się programowania w Swift od ponad roku i z pewnością skorzystam z podręcznika od Apple, jako uzupełnienia zdobytej już wiedzy. Pierwsze szybkie przekartkowanie go upewniło mnie, że znajdę tam coś dla siebie. Kurs uczy nie tylko samego języka, ale kompleksowego tworzenia aplikacji, analizy postawionych przed nimi zadań itp.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.