Wczoraj wieczorem Spotify poinformowało o przejęciu paryskiego startupu, który został założony w 2013 roku. Pozyksana w ten sposób technologia ma pomóc serwisowi w oferowaniu lepszych rekomendacji muzycznych użytkownikom.

Jesteśmy dziś niesamowicie podekscytowani możliwością ogłoszenia, że Niland dołącza do rodziny Spotify.

Przez ostatnie cztery lata byliśmy pionierami w dziedzinie analizowania plików audio wykorzystując technologię deep learningu. Osiągnęliśmy naszą wizję, dzięki czemu komputery mogą słuchać muzyki w taki sam sposób, jak robią to ludzie. Zrozumienie muzyki było brakującym ogniwem na drodze do stworzenia wyrafinowanego doświadczenia związanego ze słuchaniem. Najlepszą częścią naszej podróży były momenty, w których klienci mówili nam, jak wykorzystują stworzone przez nas API aby rozwijać swoje innowacyjne produkty, który pomagają muzykom komunikować się ze swoimi słuchaczami, aby zwrócić ich uwagę na siebie. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy kontynuować tę wizję ze Spotify.

Nowa technologia, jaka trafiła do Spotify, ma pomóc serwisowi w dalszym konkurowaniu z Apple Music i innymi firmami oferującymi podobne usługi. Obecnie nie wiadomo, kiedy użytkownicy doświadczą zmian w rekomendacjach, które prawdopodobnie staną się lepsze dzięki rozwiązaniom Niland.

Źródło: Niland