W sercu Warszawy, w okolicach Politechniki Warszawskiej jakiś czas temu powstało bardzo ciekawe miejsce. Jedno z pierwszych miejsc w Polsce, w którym przy filiżance kawy można zarówno podziwiać dzieła sztuki, jak i przeczytać dobrą książkę lub skorzystać z iPada.

W Polsce nadal nie ma zbyt wielu miejsc, w których bez przeszkód można korzystać z dobrodziejstw techniki, nie nosząc ich bez przerwy przy sobie. Można oczywiście mieć pod ręką tablet, smartfona czy laptopa, jednak czasem dobrze jest móc chociażby sprawdzić maila, czy przejrzeć ulubione portale przy dobrej kawie w jakimś ciekawym miejscu, nie zabierając całego bagażu ze sobą. Naprzeciw wymaganiom wychodzi niedawno otwarta kawiarnia MiTo art.café.books, która jako jedna z pierwszych oferuje połączenie sztuki nowoczesnej z równie nowoczesną technologią.

W kawiarni MiTo, oprócz tego, że można bez przeszkód zachwycać się dziełami sztuki nowoczesnej w znakomicie oświetlonym pomieszczeniu, można również skorzystać z bogatego zbioru książek. Co jednak najciekawsze, można skorzystać również z jednego z dostępnych iPadów drugiej generacji. Jak mówią przedstawiciele MiTo art.café.books, klienci mogą nie tylko skorzystać z wgranych standardowo aplikacji, ale również z całej gamy innych, doinstalowanych pozycji. Wśród nich znajdują się m.in. programy edukacyjne, ciekawe gry, czytniki e-książek i prenumerowanych e-czasopism, a także reprodukcje kolekcji malarstwa MiTo. Co więcej gama aplikacji dostępnych na tabletach jest sukcesywnie wzbogacana o nowe pozycje.MiTo art.café.books znajduje się w Warszawie przy ulicy Waryńskiego 28. Kawiarnia czynna jest w dni powszednie od 7:00 do 22:00 oraz w weekendy od 9:00 do 23:00. Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na Facebooku oraz stronie internetowej MiTo.art.pl.