Podczas dzisiejszej konferencji Google I/O firma z Mountain View zaprezentowała nowości, które trafią do aplikacji Google Photos. Od dwóch lat mogą z niej korzystać użytkownicy systemów Android i iOS.

Google Photos to platforma do bezpłatnego przechowywania nielimitowanej liczby zdjęć oraz filmów. Od dwóch lat jest ona stale rozwijana zyskując tym samym uznanie coraz szerszego grona użytkowników, niezależnie od tego, czy mają  iPhone'a czy też smartfona z Androidem.

Obecnie 500 milionów osób korzysta z Google Photos każdego miesiąca udostępniając 1,2 miliarda zdjęć oraz filmów każdego dnia.

Do Google Photos zostanie zaimplementowana funkcja wspólnych albumów, które skupią się na konkretnych osobach. Użytkownicy będą mogli utworzyć album, który będzie zawierał zdjęcia przedstawiające wyłącznie najlepszego przyjaciela, dziecko czy też siebie samego. Tak przygotowane kolekcje będzie mógł zobaczyć inny użytkownik, któremu wyślemy zaproszenie. Fotografie z albumów będą automatycznie synchronizowane między urządzeniami.

Warto również dodać, że w Google Photos pojawią się nowe narzędzia, takie jak opcja usuwania wybranych elementów ze zdjęć. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych otrzymają również możliwość zamawiania fizycznych albumów, które będą zawierać fotografie zgromadzone we wspomnianej wyżej usłudze.

Jeszcze w tym roku do Google Photos zostanie również zaimplementowana opcja Google Lens. Pozwoli ona na rozpoznawanie obiektów na zdjęciach – obrazów, numerów telefonów, nazw zespołów muzycznych itd. – i podejmowanie konkretnych działań związanych z nimi, jak na przykład zapisywanie informacji na dany temat czy też rozpoczynanie rozmowy telefonicznej.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.