Od lat przy okazji WWDC ma miejsce wiele wydarzeń skierowanych do deweloperów biorących udział w konferencji programistycznej Apple, jak i tych, którym z różnych powodów nie udało się na nią dostać. Pierwszy raz Apple zdecydowało się promować także i te wydarzenia w ramach akcji Beyond WWDC.

Także i w tym roku konferencji WWDC towarzyszy wiele innych wydarzeń. Są to nie tylko typowe imprezy barowe i koncerty, ale także alternatywne konferencje dla tych deweloperów, którym nie udało się dostać na WWDC. Od lat organizowana jest właśnie konferencja Alt Conf. Informacja na ich temat wraz z mapką wskazującą miejsca, w których się one odbędą, pojawiła się na blogu deweloperskim Apple.

Przypomnieć warto, że konferencja WWDC rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 10 czasu pacyficznego. Otworzy ją tradycyjne keynote. W tym roku Apple ma na nim podobno zaproponować sporo nowości sprzętowych, m.in. nowe MacBooki Pro i Air. Mówi się także o specjalnym smart głośniku z Siri, konkurencyjnego dla podobnych urządzeń - Google Home i Amazon Echo. Jak zwykle zapraszamy Was na naszą relacją z tego wydarzenia.

Źródło: Apple Dev Blog