Serwis BGR udostępnił warte uwagi informacje przekazane przez źródła związane z Apple. Jeżeli wierzyć w te doniesienia, firma z Cupertino nie ma już zamiaru rozwijać linii iPadów mini, która została zaprezentowana pod koniec 2012 roku.

Obecnie nie wiadomo, jak długo w sprzedaży pozostanie iPad mini 4, który trafił na rynek w drugiej połowie 2015 roku. Jeżeli wierzyć w informacje przedstawione przez serwis BGR, może być to ostatni tablet Apple z ekranem o przekątnej 7,9 cala.

Na malejącą sprzedaż iPadów mini, jak i tabletów w ogóle, ma z całą pewnością zmieniająca się oferta smartfonów największych producentów – w tym Apple. iPhone 6 Plus i modele, które zastąpiły na rynku to urządzenie, charakteryzują się 5,5-calowym wyświetlaczem. iPhone 8, podobnie jak kilka innych telefonów dostępnych obecnie w sprzedaży, ma zaś otrzymać ekran o przekątnej 5,8 cala.

Podczas czerwcowej konferencji WWDC Apple ma zaprezentować nowy model iPada – z 10,5-calowym wyświetlaczem. W marcu z oferty kalifornijskiego producenta zniknął iPad mini 2, zaś iPad mini 4 jest od tego czasu dostępny wyłącznie w wersji ze 128 GB pamięci wewnętrznej. Cena tego urządzenia (w wersji podstawowej) to 2199 zł.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: 9TO5MAC