Przy okazji aktualizacji systemów operacyjnych Apple wypuściło też aktualizację aplikacji iTunes dla macOS i Windows do wersji 12.6.1.

Big f484b4c4 02ec 44cb bf51 c1af036e5f5a

Aktualizacja przynosi niewielkie zmiany w wydajności tego programu, na co z resztą wskazuje numer jego wersji. Załatano lukę w wersji dla Windows 7, która pozwalała na wykonanie złośliwego kodu poprzez specjalnie spreparowaną zawartość web. W obu wersjach rozwiązano wiele problemów z zarządzaniem pamięcią.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że poprzednia aktualizacja, do wersji 12.6, przyniosła m.in. możliwość odtwarzania na wszystkich urządzeniach filmów wypożyczonych w iTunes Store. Wcześniej można je było oglądać tylko na urządzenia, na którym się je wypożyczyło.

Najnowsza wersja iTunes 12.6.1 dla Windows powinna być dostępna do pobrania ze strony www.apple.com/itunes/download. Warto też przypomnieć, że już tej jesieni iTunes pojawi się w Windows Store w wersji dla Windows 10.

Aktualizacja iTunes do wersji 12.6.1 dla macOS powinna być dostępna w aplikacji Mac App Store w zakładce „Uaktualnienia”.