Starsi czytelnicy pamiętają z pewnością tradycyjne aparaty fotograficzne, do których zakładało się film o konkretnych i niezmiennych właściwościach, pozwalający do tego zrobić tylko 24 lub 36 zdjęć. Klimat tej analogowej fotografii spróbowali zachować twórcy aplikacji Feelca B&W dla iPhone'a.

Feelca B&W to program do robienia tylko czarnobiałych zdjęć (B&W - black and white). Użytkownik robi zdjęcia na wirtualnych filmach - rolkach, może wybrać właśnie pomiędzy rolkami 24- i 36-klatkowymi. Może też zmieniać pewne jego parametry, np. dodawać większe ziarno lub nieznacznie zmniejszyć lub zwiększyć kontrast robionych zdjęć. Feelca nie oferuje jednak wachlarza różnych filtrów czy efektów. Wspomniane, które są dostępne, dają subtelne różnice.

Feelca B&W

Do jego dyspozycji jest możliwość manualnej, płynnej zmiany punktu ostrzenia, ręczna zmiana ustawień ekspozycji (domyślnie wyłączona), może także włączyć tryb samowyzwalacza. Tak, jak w klasycznej fotografii, końcowy efekt widoczny jest dopiero po zrobieniu zdjęcia.

Feelca B&W

Zdjęcia z rolki aparatu można zapisać w galerii albo opublikować w serwisie Instagram i na Facebooku. Do zdjęć można też dodać opis. Dodawana jest wtedy ramka w kremowym kolorze z odpowiednim tekstem.

Feelca B&W

Feelca B&W w App Store za darmo.