Simona Jankowski z Goldman Sachs przedstawiła swoje prognozy dotyczące tegorocznych modeli smartfonów Apple, które mają zostać zaprezentowane we wrześniu. Według przedstawionych przez nią informacji, iPhone 8 zadebiutuje w dwóch wariantach pod względem dostępnej pamięci wewnętrznej.

Zakładamy, że iPhone 8 trafi na rynek w wersji ze 128 GB oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Cena tych wariantów wyniesie odpowiednio 999 dolarów i 1099 dolarów

iPhone 8 zostanie prawdopodobnie zaprezentowany przez Apple w tym samym czasie, co modele 7s oraz 7s Plus. Mają być one nie tylko tańsze, ale też dostępne w wersji z 32 GB pamięci na dane. W podstawowej wersji urządzenia te trafią na rynek w cenie wynoszącej 649 i 769 dolarów, czyli takiej samej, jak w przypadku ubiegłorocznych modeli.

Zdaniem Goldman Sachs, koszt wyprodukowania iPhone'a 8 będzie dużo wyższy niż w przypadku innych modeli. Ekran OLED o przekątnej 5,8" to wydatek wynoszący 35 dolarów, szybsza pamięć flash od 16 do 29 dolarów, a nowy układ odpowiedzialny za 3D Touch 20 dolarów.

Źródło: Business Insider