Wracają plotki o skanerze czy też kamerze służącej do rozpoznawania twarzy użytkownika, celem autoryzacji czy odblokowania urządzenia. Zdaniem Kore Economic Daily, moduły te wyprodukuje dla Apple firma LG Innotek.

Firma ta produkuje już moduły podwójnego aparatu, które montowane są w iPhone'ach 7 Plus. Zamówienie na podzespoły pozwalające na wdrożenie systemu rozpoznawania twarzy opiewa na 200 miliardów wonów (około 177 milionów dolarów). Wspomnieć wypada, że już wcześniej pojawiły się informacje o tym, że LG zainwestowało w nowy zakład, który produkować ma tylko komponenty na zamówienie Apple.

Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI Securities, jako pierwszy wspomniał o tym, że iPhone 8 będzie wyposażony w moduł rozpoznawania twarzy, rejestrujący obraz 3D. Jego zdaniem składać się on będzie z przedniego aparatu oraz kamery rejestrującej obraz w podczerwieni. Z kolei japoński blog Macotakara jest zdania, że obok tradycyjnej przedniej kamery znajdzie się także druga z obiektywem szerokokątnym 24 mm. Rozwiązanie to ma podobno wykorzystywać oprogramowanie stworzone przez firmę PrimeSense przejętą przez Apple w 2013 roku.

Źródła: 9To5Mac, Macotakara