Instagram, popularny serwis społecznościowy już nie tylko dla pasjonatów mobilnej fotografii, wprowadził możliwość publikowania zdjęć przez swoją mobilną stronę web.

Strona tego serwisu otworzona w przeglądarce na smartfonie lub tablecie pozwala teraz także na wybór zdjęcia z pamięci urządzenia lub zrobienie go wbudowanym aparatem, dodanie do niego opisu i publikację. Niestety nie pozwala ona na edycję różnych parametrów zdjęcia czy korzystanie z filtrów, te funkcje dostępne są tylko w dedykowanej aplikacji.

Webowa wersja nie pozwala także na dodawanie kilku zdjęć na raz, nie posiada też funkcji wysyłania zdjęć prywatnych czy historii.

Możliwość publikacji przez mobilną stronę z pewnością przyda się osobom, które nie mogą skorzystać np. ze swojego smartfona albo też nie mogą zainstalować na nim aplikacji Instagram. Z wersji webowej można także korzystać na iPadzie. Ja jednak wciąż wybieram zainstalowaną na tym urządzeniu przeskalowaną wersję dla iPhone'a, która działa szybciej i daje zdecydowanie większe możliwości.

Instagram dla iPhone'a w App Store za darmo.