Na przestrzeni ostatnich tygodni informowaliśmy, że iPhone 6 z 32 GB pamięci wewnętrznej pojawił się w sprzedaży w kilku azjatyckich krajach, a także na Białorusi. Smartfon Apple trafił również do oferty sklepów z pięciu europejskich państw.

Sprzedażą iPhone'a 6 z 32 GB miejsca na dane nie zajmuje się bezpośrednio Apple, ale różni sprzedawcy współpracujący z firmą z Cupertino. Smartfon pojawił się w tym tygodniu na sklepowych półkach w Niemczech, Hiszpanii, Danii, Turcji, Chile oraz we Włoszech.

W przypadku hiszpańskiego Media-Marktu iPhone 6 trafił do sprzedaży w cenie wynoszącej 469 euro i to z dwuletnią gwarancją. W Niemczech – w tej samej sieci sklepów – urządzenie można kupić za 449 euro. Na stronie internetowej widnieje jednak wyłącznie wariant w kolorze gwiezdnej szarości.

Obecnie nie wiadomo czy iPhone 6 z 32 GB pamięci wewnętrznej zadebiutuje na polskim rynku, ale pojawienie się tego urządzenia w ofercie sklepu Media-Markt pozwala zakładać, że jest to możliwe. Smartfon kosztowałby zapewne około 1950 zł uwzględniając obecny kurs walut oraz różnicę w wysokości podatku VAT. Dla porównania, za iPhone'a 6s z taką samą ilością miejsca na dane należy obecnie zapłacić 2829 zł. Różnica jest więc niemała, choć specyfikacja tych urządzeń znacząco się różni.

Źródło: Media-Markt, 9TO5MAC