Analitycy JPMorgan opublikowali swoje przewidywania dotyczące nowych iPhone'ów. Dotyczą one modeli 7s oraz 8, a także słuchawek AirPods, które miałyby być dołączone do zestawu z tym drugim.

iPhone'y 7s mają otrzymać szklany tył obudowy, co ma odróżnić te urządzenia od najnowszych smartfonów Apple, które trafiły do sprzedaży w zeszłym roku, a także pozwolić na wdrożenie technologii bezprzewodowego ładowania.

iPhone'y 8 otrzymają prawdopodobnie zagięty horyzontalnie ekran OLED o przekątnej 5,85 cala. Ich obudowa będzie zaś łączyć szklane oraz stalowe elementy i zostanie pozbawiona przycisku Home, który ma rzekomo zostać zespolony z wyświetlaczem lub umieszczony z tyłu urządzenia. Do zestawu ze smartfonami mają być dołączone słuchawki AirPods, a nie EarPods, jak to miało miejsce do tej pory.

W przypadku iPhone'ów 8 Apple ma zastosować nowy typ akumulatora, który będzie miał kształt litery „L”. Pozwoli to zwiększyć jego pojemność o około 30%. Urządzenie otrzyma podwójną kamerę iSight z matrycą o rozdzielczości 12 MP i podwójną stabilizacją obrazu oraz przedni aparat FaceTime z 7-megapikselową matrycą.

Plotki dotyczące iPhone'a 8 sugerują, że w przypadku przedniej kamery tego urządzenia Apple zastosuje technologię 3D-mappingu, co z kolei pozwoli na rozpoznawanie twarzy użytkownika. Urządzenie ma również otrzymać lepsze głośniki i cechować się wyższym standardem odporności na wodę i kurz.

Źródło: 9TO5MAC