Dwa obiektywy w iPhonie 7 Plus doceniłem bardzo szybko, przede wszystkim ten oferujący optyczne przybliżenie x2. Dzięki niemu nie muszę gimnastykować się z iPhone'em podczas robienia zdjęć różnym obiektom, czy to z bliska, czy z większej odległości.

Aplikacja Aparat sama wybiera najlepszy jej zdaniem obiektyw, zarówno podczas robienia zdjęć, jak i podczas kręcenia filmów. W tym drugim przypadku obiektyw przełączany jest w trakcie wykonywania zbliżenia (cyfrowego zoomu), co niestety widać w postaci wyraźnego przycięcia. Biorąc pod uwagę to, że iPhone i tak nie oferuje płynnego zoomu optycznego, przełączenie obiektywów przy zbliżaniu podczas nagrywania mija się trochę z celem. Jedynym i to negatywnym efektem jest wspomniane przycięcie podczas nagrywania.

Apple zdając sobie z tego sprawę umożliwiło użytkownikom iPhone'ów 7 Plus zablokowanie obiektów, tak by film nagrywany był w całości tylko za pomocą jednego z nich. Przełącznik blokady obiektywów znajduje się w aplikacji Ustawienia, w zakładce „Zdjęcia i aparat”, w widoku „Nagraj wideo”.

Moim zdaniem z blokadą obiektywów podczas nagrywania jest lepiej, ale pewnie ilu użytkowników, tyle opinii.

Źródło: iLounge