W ramach cotygodniowej promocji Free App of the Week, można obecnie pobrać za darmo z App Store grę Zip Zap dla iPhone'a i iPada.

Zip Zap to gra logiczno-zręcznościowa. Momentami kojarzy mi się z Pachinko lub flipperem, głównie dlatego, że ważne w tej grze są prawa fizyki, a na niektórych planszach występuje faktycznie niewielka stalowa kulka lub kulki, które trzeba odbijać, tak by znalazły się one w wyznaczonym miejscu.

Zip Zap

Nie zawsze jednak chodzi o kulkę. Często zadaniem gracza jest umieszczenie w wyznaczonym miejscu ruchomego elementu, którym może sterować, ściskając lub wyginając go na łączeniach i w ten sposób przesuwając go po planszy. Wszystkie elementy są metalowe i połączone za pomocą śrubek tak, jak w dziecięcym zestawie małego konstruktora (w którym z takich elementów buduje się dźwigi, samochody i inne maszyny).

Zip Zap

Zadania są ciekawe, choć dość łatwe. Raz trzeba będzie poruszać niewielkimi metalowymi elementami i odbijać kulkę niczym we wspomnianym już flipperze. Innym razem trzeba będzie najpierw rozbujać specjalne wahadło, złożone z dwóch lub więcej elementów, aby uderzyć nim w inną część, która ma trafić w zadane miejsce. Sterowanie grą jest bardzo proste. Wystarczy dotykać ekranu, by aktywować ruchomy element.

Zip Zap

Jak każda gra logiczna, także Zip Zap potrafi wciągnąć na dłuższą chwilę. Szczerze polecam, zwłaszcza, że obecnie można pobrać ją za darmo.

Zip Zap dla iPhone'a i iPada w App Store.