Podczas konferencji National Association of Broadcasters jeden z przedstawicieli Apple poinformował, że z programu Final Cut Pro X korzysta już dwa miliony użytkowników. Aplikacja zadebiutowała na rynku w czerwcu 2011 roku.

Final Cut Pro X to program do montażu oraz edycji materiałów wideo będący następcą aplikacji Final Cut Pro, która była wcześniej rozwijana przez Apple.

Firma z Cupertino nie poinformowała, kiedy z Final Cuta Pro X zaczęło korzystać milion użytkowników, ale zdobycia pierwszego miliona klientów zajęło jej więcej czasu niż pozyskanie drugiego miliona. Można więc wysnuć wniosek, że FCPX zyskuje na popularności.

Aplikacja została wyceniona przez Aple na 299,99 €. W niższej cenie mogą ją jednak kupić uczniowie i studenci. W ofercie firmy z Cupertino znajduje się bowiem pakiet aplikacji dla sektora edukacyjnego, który został wyceniony na 999 zł. W jego skład wchodzi między innymi FCPX.

Warto przypomnieć, że początkowo Final Cut Pro X nie został dobrze przyjęty przez użytkowników, a część z nich porzuciła rozwiązanie Apple na rzecz Adobe Premiere czy też innych alternatywnych rozwiązań. FCPX brakowało w pierwszej wersji wielu funkcji, które były dostępne w aplikacji Final Cut Pro. Z czasem zostały one jednak zaimplementowane, a ocena programu przez montażystów zwiększyła się.

Źródło: 9TO5MAC