W czerwcu 2015 roku Microsoft przejął niemieckie studio 6Wunderkinder, które stworzyło aplikację Wunderlist. Według najnowszych informacji, zostanie ona z czasem zastąpiona przez program To-Do, który zadebiutował wczoraj w App Store oraz Google Play i Microsoft Store.

Wiele rozwiązań charakterystycznych dla aplikacji Wunderlist zostanie zaimplementowanych do To-Do. Wsparcie dla stworzonego przez berlińczyków programu zostanie z czasem zakończone, ale jak informuje Microsoft, będą oni nadal pracować nad rozwojem nowej aplikacji do zarządzania zadaniami.

Z To-Do można obecnie korzystać za pośrednictwem Windowsa 10, przeglądarki internetowej oraz smartfonów z Androidem i Windowsem. Z czasem użytkownikom zostanie udostępniona wersja stworzona z myślą o tabletach oraz komputerach Mac.

To-Do czerpie z rozwiązań twórców Wunderlista, ale jest programem pod wieloma względami innym i to nie tylko w kwestii odmienności interfejsu. Aplikację można połączyć z kontem Microsoft oraz usługą Outlook Tasks. Obecnie nie wiadomo, czy To-Do pozostanie bezpłatnym rozwiązaniem czy też do korzystania z niego konieczne będzie wykupienie subskrybcji Office 365.

Więcej informacji na temat To-Do zostało przedstawionych na blogu Microsoftu. Powyżej można zobaczyć film prezentujący podstawowe możliwości tej aplikacji, która od wczorajszego wieczora jest dostępna w App Store.