W iPhone'ach 7 i 7 Plus zastosowania nie znalazło złącze minijack, które towarzyszyło smartfonom Apple od pierwszego modelu z 2007 roku. Według najnowszych informacji, użytkownicy tegorocznych telefonów firmy z Cupertino również będą musieli poradzić sobie bez wspomnianego wyżej portu.

Jeżeli wierzyć plotkom, w tym roku do sprzedaży trafią trzy nowe iPhone'y. Poza następcami ubiegłorocznych modeli Apple ma również zaprezentować smartfona upamiętniającego dekadę obecności kalifornijskiego producenta na rynku telefonów komórkowych.

Jak informują analitycy Barclays, w nowych smartfonach Apple zastosowania nie znajdzie port minijack. Konsumenci, którzy dokonają zakupu tych urządzeń otrzymają jednak przejściówkę, którą można było już znaleźć w opakowaniach iPhone'ów 7 oraz 7 Plus. Sytuacja ma ulec zmianie dopiero w 2018 roku.

Nic nie wskazuje na to, aby Apple wycofało się ze swojej decyzji dotyczącej pozbawienia iPhone'ów portu minijack (ku niezadowoleniu wielu konsumentów). Na tego typu krok ma jednak zdecydować się Lenovo – złącze 3,5 mm powróci do modelu Moto Z2, mimo iż jego poprzednik był go pozbawiony.

Źródło: MacRumors