Na stronie Internet Archive –instytucji gromadzącej rozmaite zasoby multimedialne – pojawiła się kolekcja emulatorów, które pozwalają na uruchomienie różnorodnego oprogramowania z lat 80' oraz 90'. Można w niej znaleźć system Mac OS 7.0.1 oraz gry i programy stworzone z myślą o komputerach Apple z tego okresu.

Emulatory dostępne na stronie Internet Archive pozwalają na uruchomienie systemów Mac OS 7.0.1 oraz Mac OS 6.0.8. Kolekcja zawiera również sporą liczbę programów i gier. Wśród nich warto wymienić chociażby MacPaint oraz Microsoft Chart, a także kultowe Space Invaders, Lemmings i Dark Castle.

Każda aplikacja, gra i system operacyjny zostały opisane przez pracowników Internet Archive. Użytkownicy emulatorów mogą więc zapoznać się z informacjami na temat producenta danego oprogramowania, jego pomysłodawcy i roku wydania.

Kolekcja, z którą można zapoznać na stronie Internet Archive, to niemała gratka dla użytkowników, którzy mieli okazję korzystać z komputerów Mac w latach 80' i 90'. Dla młodszego pokolenia to zaś okazja do zapoznania się ze światem technologii, który w takiej formie nigdy nie stanowił elementu ich codziennego życia.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.