Spekulacji na temat wyglądu rocznicowego iPhone'a ciąg dalszy. Za sprawą japońskiego bloga Macotakara wraca temat wyglądu tego urządzenia, inspirowanego wzornictwem iPhone'ów 4 i 4s.

Zdaniem Macotakara, urządzenie ma posiadać stalową ramę, która spinać będzie szklane przedni panel i tylną ścianę - o czym wcześniej mówił już Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI Securities. Taki design przejść już miał pierwsze testy inżynieryjne i jest obecnie na etapie walidacji, a więc testów mających na celu potwierdzenie, że konstrukcja, jak i użyte materiały spełniają założone cele i wymagania.

Według Macotakara, iPhone 8 posiadać będzie dwa tylne aparaty, których obiektywy ułożone będą pionowo, jeden nad drugim - tego typu design przewija się od jakiegoś czasu w informacjach pojawiających się na temat tego urządzenia. Takie ich ustawienie ma być związane z funkcjami wirtualnej rzeczywistości, które ma ono oferować.

Macotakara twierdzi także, że standardowe, nowe modele iPhone'ów, a więc 7s i 7s Plus, będą nieznacznie grubsze od obecnych.

Źródło: Macotakara