Dzisiaj mBank zaprezentował i udostępnił użytkownikom swoją nową aplikację mobilną dla systemów iOS i Android. Jednocześnie zaczął oferować usługę Android Pay użytkownikom ze smartfonami z tym drugim systemem.

Strona 1 z 2

Moje pierwsze wrażenia z korzystania z nowej aplikacji są pozytywne. Wreszcie zrezygnowano z wysuwanego z boku ekranu menu i zastąpiono je paskiem menu w dole ekranu (tzw. tab bar). Podoba mi się też szybka informacja o aktualnym stanie konta i wydatkach - specjalny wskaźnik w formie kręgu pokazuje na jakim są one poziomie.

Wygodnym rozwiązaniem jest też szybkie menu dostępne pod ikoną gwiazdki, choć osobiście nie do końca przekonuje mnie jego forma graficzna. Równie wygodny jest widok przelewów.

Nie mialem jeszcze możliwości przetestowania Android Pay w praktyce. Zrobił to już Tomek

i o jego wrażeniach rozmawiamy w dzisiejszym odcinku MyApple Daily. Wspomnę jeszcze tylko, że podczas konferencji mBanku padło oczywiście pytanie o Apple Pay, niestety tutaj ostatnie zdanie należy do Apple. Na razie nie ma więc co liczyć na mobilne płatności w iPhone'ach i zegarkach Apple Watch.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Na kolejnej podstronie publikujemy Informację prasową mBank.