Tablet Surface Microsoftu znalazł się na pierwszym miejscu tegorocznej edycji rankingu zadowolenia użytkowników tabletów. Pokonał tym samym iPada, który w ubiegłym roku zajął miejsce pierwsze.

J.D. Power mierzy poziom zadowolenia wśród amerykańskich użytkowników tych urządzeń. Pod uwagę brane są m.in. wydajność, łatwość jego obsługi, cechy i funkcje, design i ogólny styl urządzenia, a także cena. Najnowsze badanie przeprowadzono w okresie od października do grudnia 2016 roku na 2238 użytkownikach tabletów, którzy posiadali obecne urządzenie przez mniej niż rok.

Tablet Microsoftu zyskał 855 na 1000 możliwych punktów. iPad uzyskał niewiele mniej, bo 849 punktów. Tuż za nim, z 847 punktami znalazł się Samsung. Zdaniem J.D. Power Surface wygrał m.in. dzięki wysokim ocenom jego designu i stylu, funkcji, które oferuje, dostępności portów (microSD, USB 3.0), aplikacji i akcesoriów (przede wszystkim stylusa i klawiatury). Jego użytkownicy częściej korzystają z tych ostatnich niż właściciele innych tabletów.

J.D. Power zauważa wyraźny wzrost ogólnej satysfakcji użytkowników z tabletów względem wyników z ubiegłego roku.

Źródło: J.D. Power