W 2013 roku informowaliśmy o aparacie słuchowym - LiNX, stworzonym przez duńską firmę GN Hearing. Aparat został zaprojektowany specjalnie dla osób z dysfunkcją słuchu korzystających na co dzień z mobilnych urządzeń Apple, o czym zaświadcza nadany mu certyfikat „Made for iPhone”. Jak poinformował wczoraj producent, w najbliższym czasie do sprzedaży trafi jego nowy model - ReSound LiNX 3D, charakteryzujący się jeszcze lepszą wydajnością i wygodą użytkowania.

Dotychczas w celu konfiguracji urządzenia i dopasowania go do konkretnej wady słuchu użytkownika, wymagana była każdorazowo wizyta u protetyka słuchu. Najnowsza wersja aparatu, po dokonaniu jego wstępnej konfiguracji u specjalisty, umożliwi w razie potrzeby zdalną zmianę ustawień. Regulacja urządzenia będzie się odbywać za pośrednictwem zapowiedzianej przez producenta usługi chmurowej - ReSound Smart Fit. To nie jedyna zaleta modelu ReSound LiNX 3D, gdyż jak poinformowano, przeprowadzone badania pokazują, że w porównaniu do aparatów słuchowych konkurencyjnych marek, urządzenie umożliwia:

• do 50% lepszą identyfikację mowy w różnych środowiskach,

• do 80% lepsze słyszenie dźwięków otoczenia,

• do 40% lepsze rozumienie mowy w głośnym otoczeniu.

Aparat słuchowy ReSound LiNX 3D, podobnie jak jego poprzednia wersja, umożliwi bezprzewodową transmisję sygnału audio bezpośrednio z iPhone'a, iPada i iPoda touch. Dodatkowo, aplikacja dla systemu iOS, pozwoli użytkownikowi m.in. na regulację głośności oraz korektę wysokich i niskich tonów, a także na odnalezienie zgubionego urządzenia.

Model ReSound LiNX 3D trafi do sprzedaży w tym roku. Jego cena nie została jeszcze ujawniona. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stroke Business Wire.

Źródło: Apple Insider via Business Wire