Od dziś klienci Orange oraz Play mogą korzystać z usługi Wi-Fi Calling. Usługa dostępna jest dla wszystkich telefonów Apple od iPhone'a 5c/5s w górę. Warto zwrócić uwagę, że iPhone 5c oraz 5s mogą skorzystać jedynie z opcji VoWiFi.

Wspomniana wyżej usługa umożliwia wykonywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości tekstowych z wykorzystaniem sieci WiFi. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które nie będą miały zasięgu sieci komórkowej, a będą podłączone do sieci Wi-Fi, będą mogły wykonać połączenie telefoniczne oraz napisać wiadomość tekstową SMS. Rozwiązanie to jest również przydatne za granicą kraju, dzięki czemu bez dodatkowych kosztów będzie można wykonywać połączenia.

Technologia VoLTE umożliwia „szybsze zestawienie połączeń” oraz mniejsze zużycie baterii telefonu, dzięki uniknięciu tak zwanego fallback, czyli przełączenia telefonu z LTE na 3G. Rozwiązanie to umożliwia zmniejszenie zużycia baterii nawet o kilka procent.

Celem włączania funkcji VoWiFi należy udać się odpowiednio do Ustawienia, Telefon oraz Rozmowy przez WiFi. Natomiast aby włączyć VoLTE trzeba wybrać Ustawienia, Sieć komórkowa, Opcje danych komórkowych i w Głosowe i danych zaznaczyć LTE. Należy pamiętać, że nie trzeba wysyłać żadnych wiadomości aktywujących - wystarczy zaakceptować regulamin usługi, który pojawi się przy włączeniu opcji Rozmowy przez WiFi. Dodatkowo system iOS powinien być zaktualizowany do wersji 10.3 wraz z najnowszymi ustawieniami operatora - 28.3.

Play WiFi Calling

Warto przypomnieć, że dwa miesiące temu T-Mobile Polska jako pierwsza sieć w Polsce wprowadziła usługę Wi-Fi Calling dla posiadaczy telefonów Apple.