Miłośnicy mobilnej fotografii i wideo powinni zainteresować się programem Musemage, który właśnie dostępny jest w App Store za darmo w ramach akcji „Free App of The Week”.

Musemage pozwala nagrywać i miksować filmy oraz robić zdjęcia, oferując przy tym użytkownikowi wiele ciekawych narzędzi niedostępnych w systemowej aplikacji aparatu czy innych programach.

Wspomnieć wypada tutaj tryb manualny, pozwalający nie tylko na zmianę ustawień przysłony czy czasu naświetlania, ale także płynną zmianę punktu ostrzenia niczym w tradycyjnym obiektywie aparatu bez funkcji autofokusu. Szczególnie to daje miłośnikom mobilnej fotografii i wideo dużo możliwości w tworzeniu naturalnych efektów rozmycia, czy dokładnym wyborze punktu ostrzenia.

Świetnie sprawuje się również oferowana przez tę aplikację stabilizacja obrazu. Musemage pozwala także nagrywać filmy poklatkowe z możliwością ustawienia czasu, co jaki wykonywane będzie zdjęcie. Jest także tryb rejestracji animacji poklatkowej, w którym na bieżącym obrazie z kamery wyświetlane są „duchy” z poprzedniego ujęcia, dzięki czemu użytkownik ma odniesienie do poprzedniej klatki tworzonego filmu.

Jest wreszcie funkcja znana dobrze choćby z programów telewizyjnych, która usuwa podczas nagrania wybrany kolor zastępując go innym obrazem. W tym wypadku trzeba jednak odpowiednio przygotować plan, tak by tło za filmowaną osobą lub obiektem, było w jednolitym kolorze.

Są oczywiście różnego rodzaju filtry kolorystyczne, efekty przesuniętej głębi ostrości, winietowania, wygładzanie cery twarzy filmowanej osoby, są także efekty symulujące deszcz, mgłę, wilgotną szybę, są także bardziej odjechane efekty, nadające się do kręcenia filmów niczym z sennych koszmarów.

To tylko niektóre z wielu funkcji tego świetnego programu. Wspomnę może jeszcze tylko, że Musemage pozwala tworzyć większe filmy z kilku mniejszych klipów. Więcej informacji na temat możliwości tego programu znaleźć można na stronie www.musemage.com.

Musemage dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo (App of The Week)