Kilka dni temu Microsoft udostępnił specjalną aplikację The Mac to Surface Assistant, która pomóc miała dotychczasowym użytkownikom komputerów Mac w przesiadce na maszyny Microsoftu.

Aplikacja prowadziła użytkownika przez poszczególne etapy przenoszenia danych z jednego urządzenia na drugie. Wszystkie one pakowane były do pliku ZIP, który następnie przenoszony był i rozpakowywany na komputerze Microsoftu. Co ciekawe, narzędzie choć pojawiło się na serwerze tej firmy, nie zostało publicznie przez nią zaanonsowane i szybko zostało usunięte z serwera, po tym jak informacje na jego temat pojawiły się w mediach.

Zupełnie przypadkowo informacje te pojawiły się w tym samym czasie co doniesienia o udziale Tima Cooka w Chińskim Forum Ekonomicznym, którego jednym ze sponsorów był Microsoft. Firma z Redmond w ramach umowy z organizatorami wyposażyła miejsce każdego z uczestników w tablet Surface Pro. Znalazł się on także na tym, przeznaczonym dla Tima Cooka. W sieci pojawiły się zdjęcia, na którym obok tabliczki z imieniem i nazwiskiem CEO Apple ustawiony jest właśnie tablet Microsoftu. Nie oznacza to oczywiście tego, że Tim Cook faktycznie korzystał z tego urządzenia. Sponsor, w tym wypadku Microsoft rozstawił swój sprzęt na miejscach uczestników, ale ci ostatni mieli wolny wybór, czy z niego korzystać, czy też nie.

Tak czy inaczej, sytuacja wydaje się dość zabawna. Microsoftowi udało się - być może zupełnie przypadkowo - zażartować z CEO Apple.

Źródła: Windows Central, Cnet, Twitter