Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki na temat nowego modelu iPada, który charakteryzować się będzie ekranem o przekątnej wynoszącej 10,5 cala. Urządzenie ma mieć węższe ramki wokół ekranu i prawdopodobnie zostanie pozbawione przycisku Home. Dziś pojawiły się kolejne informacje na jego temat.

Deweloper Steve Troughton-Smith odkrył w kodzie systemu iOS 10.3 informacje, zgodnie z którymi nowe iPady charakteryzować się będą większą od obecnych modeli częstotliwością odświeżania ekranu (która wynosi 60 Hz).

Linijki kodu, które przeanalizował wspominany deweloper, w żaden sposób nie wskazują na wielkość ekranu, w jaki wyposażone zostaną nowe iPady, ale wg Troughton-Smitha, ich ekrany będą w stanie wyświetlać więcej niż 60 klatek na sekundę.

Obecny model iPada Pro kompatybilny jest ze stylusem Apple Pencil, który działa z częstotliwością 240 herców. Ekran tego urządzenia nie odświeża się jednak tak szybko. Zwiększenie częstotliwości odświeżania spowoduje, że praca z tym akcesorium będzie bardziej płynna.

Możliwe, że przedstawione wyżej informacje dotyczą dodanego wczoraj do oferty Apple nowego iPada z ekranem o przekątnej 9,7 cala. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne ze względu na jego relatywnie budżetową konstrukcję.

Źródło: 9To5Mac