Prisma to ciekawy program do modyfikacji fotografii i obrazków, tak by przypominały rysunki lub inne prace graficzne czy malarstwo. W przeciwieństwie do dość sztampowych i znanych od lat filtrów artystycznych dostępnych w programach graficznych, przynajmniej niektóre efekty działania Prismy są bardzo ciekawe.

Aplikację Prisma opisywałem szczegółowo w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy był to tylko program do obróbki zdjęć. Efekty można było co najwyżej zapisać w pamięci iPhone'a lub opublikować na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Od tego czasu sporo się zmieniło. Prisma wzbogaciła się o swój własny serwis, przypominający właśnie Instagram, a kilka dni temu otwarty został w niej sklep, a raczej repozytorium, z efektami stworzonymi przez najbardziej aktywnych użytkowników tego programu. Webowe narzędzie do tworzenia filtrów obecnie dostępne jest tylko dla nich, w przyszłości może zostać jednak udostępnione większej liczbie użytkowników.

Prisma

Sklep z efektami dostępny jest po wybraniu lub zrobieniu zdjęcia. Wystarczy stuknąć w pomarańczową ikonę znajdującą się nad paskiem z aktualnie załadowanymi filtrami. Przypomina on trochę App Store. Poszczególne efekty pogrupowane są w różne kategorie. Na górze znalazło się miejsce dla tych polecanych. W Widoku wybranego filtra zamiast opisu znalazły się obrazki będące efektem jego zastosowania, co ułatwia wybór tego najbardziej odpowiedniego. Wszystkie filtry dostępne są za darmo.

Recenzja aplikacji Prisma na blogu MyApple.

Prisma dostępna jest w App Store za darmo.