Wszystko wskazuje na to, że iPhone, na którego sprzedaż monopol w Stanach nadal ma AT&T, w ciągu kilku najbliższych miesięcy ukaże się w innej sieci. iPhone w ofercie Verizon, bo o niej mowa, pojawić ma się z początkiem przyszłego roku.

AT&T, która od pewnego czasu jest ostro krytykowana, zdaje się nie przejmować utratą wyłączności na telefon Apple. Co więcej, sieć nie spodziewa się istotnych spadków przychodów związanych z tym wydarzeniem. Natomiast Verizon, który dementował pogłoski o ewentualnym umieszczeniu iPhone'a w swojej ofercie, prawdopodobnie chce wprowadzić telefon Apple już w styczniu 2011.

iPhone od momentu premiery w 2007 roku, na terenie Stanów Zjednoczonych dostępny był tylko i wyłącznie w jednej sieci - AT&T. Apple przez 3 kolejne lata nie zdecydowało się na przejście bądź rozszerzenie oferty o kolejnego operatora. Wszystkie dostępne wersje telefonu z Cupertino w momencie premiery pojawiały się tylko w AT&T, ale już wkrótce sytuacja prawdopodobnie ulegnie zmianie, a amerykańscy klienci dostaną wyczekiwaną alternatywę.