W serwisie crowdfundingowym Kickstarter ruszyła kilka dni temu kampania zestawu Orboot, na który składa się aplikacja dla systemów iOS i Android, a także globus ze specjalnymi naklejkami. Projekt wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości aby uczyć dzieci wiedzy o świecie.

Kampania Orboot została wsparta przez blisko pięciuset konsumentów. Twórcy projektu zebrali w zaledwie cztery dni wszystkie fundusze, które pomogą im ukończyć pracę nad oprogramowaniem oraz globusem. Pierwsi klienci mają otrzymać swoje zestawy już w sierpniu tego roku.

Orboot: The Educational, Augmented Reality Globe

Kierując kamerę tabletu albo smartfona w stronę globusa, użytkownicy będą mogli zobaczyć interaktywne elementy – wszystko za sprawą technologii rozszerzonej rzeczywistości. Aplikacja Orboot zawiera informacje o zwierzętach, budynkach, jedzeniu, wynalazkach, obiektach przyrodniczych, sztuce, podziale administracyjnym, a także klimacie.

Tańsza wersja globusa zostałą wyceniona na 29 dolarów, a droższa na 35 dolarów. W ofercie znajduje się również wariant z odblaskową powłoką. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej kampanii w serwisie Kickstarter.