Uwielbiamy fotografować i nagrywać filmy swoimi smartfonami, a wszystko z uwagi na coraz większe możliwości kamer montowanych w telefonach oraz masę przeróżnych aplikacji do obróbki, które dają naprawdę świetne efekty. Olloclip to firma, którą zapewne zna każdy amator mobilnej fotografii, a szczególnie posiadacze iPhone'ów ponieważ obecnie oferta firmy skierowana jest stricte do nich. W poniższym artykule zaprezentuję wam zestaw dodatkowych obiektywów Olloclip Macro Pro Lens Set dla iPhone'ów z serii 7 oraz 7 Plus.

olloclip

O produkcie

Olloclip Macro Pro Lens Set to zestaw obiektywów, który poszerza możliwości układu optycznego naszego iPhone'a przekształcając go w cyfrowy mikroskop czy lupę. Ten zaawansowany sześcioelementowy układ optyczny pozwala na uzyskanie jeszcze większego zbliżenia, które umożliwia analizowanie czy dokumentowanie zdjęć i filmów w skali makro. Jak podaje producent: "zestaw ten zapewnia wyrazistość całego obrazu aż po jego krawędzie" - jest w tym oczywiście trochę marketingu, ale obiektywy są mocno poprawione w stosunku do swoich poprzedników (modeli dla iPhone'ów z serii 6) i rezultaty nawet mnie zaskoczyły.

Do wyboru mamy trzy poziomy powiększenia optycznego (7x, 14x lub 21x). Możemy zarejestrować ostre obrazy w zbliżeniu, charakteryzujące się jeszcze większą głębią oraz mniejszymi zniekształceniami poduszkowymi.

olloclip

Ciekawym rozwiązaniem są dołączone osłony InstaFocus, które to w naturalny sposób skupiają i rozpraszają światło oraz ułatwiają błyskawiczne ustawianie ostrości. Dzięki nim możemy zobaczyć najdrobniejsze szczegóły na fotografiach przemysłowych, medycznych czy profesjonalnych.

olloclip

olloclip

Opracowany wymienny system obiektywów Connect specjalnie dla iPhone’a 7 i 7 Plus umożliwia szybką konfigurację z innymi obiektywami Connect. Nareszcie powstał system obiektywów, który można błyskawicznie dostosować do otoczenia. Firma dokłada wszelkich starań, by praca z iPhonem dawała jeszcze więcej wrażeń, a przy tym była możliwa w każdym miejscu. Całość jest mobilna i dobrze przemyślana. Nie musimy nosić monstrualnych, ciężkich obiektywów, żeby zrobić duże zbliżenie, bo zestaw Olloclip Macro Pro Lens Set mieści się w kieszeni.

olloclip

Najważniejsze cechy

Myślę, że jedną z głównych cech jest wygodny w obsłudze opatentowany system mocowań, który umożliwia błyskawiczny montaż bez dodatkowych części.

Drugim ważnym elementem (dla niektórych może to być najważniejszy) jest możliwość zamontowania zestawu na telefonie w etui. Jedynym ograniczeniem jest grubość etui, która nie może przekraczać 0,5 mm. Uważam to za bardzo duży plus dla producenta, ponieważ niespotkałem się jeszcze z zestawem, który oferuje taką możliwość. Zazwyczaj albo musimy zamontować obiektywy na "goły" telefon lub założyć dedykowaną obudowę.

olloclip

Ostatnim aspektem, który uważam za bardzo trafiony są osłony InstaFocus, które jak wyżej pisałęm w skupiają i rozpraszają światło oraz ułatwiają ustawianie ostrości. To właśnie ustawianie ostrości jest najważniejszym aspektem w macro fotografii - dzięki nim mamy już ustaloną idealną odległość między obiektywem a przedmiotem. Wystarczy dotknąć do przedmiotu i mamy złapaną ostrość. Bardzo fajne rozwiązanie.

olloclip

olloclip

Poniżej przedstawiam kilka przykładowych zdjęć z użyciem opisywanego zestawu:

Guzik spodni jeans'owych olloclip

Bawełniany T-shirt olloclip

Spodnie jeans olloclip

Dywan olloclip

Moneta olloclip

Wnętrze kwiata narcyza olloclip

Klawiatura Apple Magic Keyboard olloclip

Testowany zestaw obiektywów będzie dostępny w sprzedaży pod koniec marca.

Inne zestawy obiektywów Olloclip dla iPhone są dostępne w Sklepie MyApple.