W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się globalny hackathon Grupy ING. 12 i 13 maja Katowice będą gościć 200 najlepszych programistów i ekspertów ING z całego świata. Dołączyć do nich ma szansę każdy, kto chce współtworzyć otwarty ekosystem usług finansowych i do 31 marca zarejestruje się na stronie www.24hcoding.com.

24H-CodING w Katowicach to międzynarodowa inicjatywa Grupy ING, współorganizowana w tym roku przez ING Bank Śląski oraz ING Services Polska. Tematem hackathonu jest otwarty ekosystem usług finansowych. Przez 24 godziny uczestnicy będą pracować nad innowacyjnymi usługami i narzędziami, które mają ułatwiać życie klientom ING.

ING w coraz większym stopniu staje się spółką bazującą na technologii. Umiejętności programistyczne nabrały istotnego znaczenia w skutecznym realizowaniu naszej strategii Think Forward

Ron van Kemenade, CIO w ING Banku.

By poznać nowe punkty widzenia, oprócz pracowników ING, organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie przedstawicieli różnych środowisk: programistów, grafików, specjalistów UX oraz marketingowców, zarówno profesjonalistów, jak i studentów. ING zachęca także do uczestnictwa przedstawicieli start-upów, które będą mogły przetestować swoje pomysły i usługi w oparciu o najnowsze technologie udostępnione podczas wydarzenia.

Codziennie uczymy się czegoś nowego od naszych klientów. Dzięki temu ulepszamy nasze usługi. Dlatego na hackathon zaprosiliśmy także studentów i startupy. Będzie to wspaniała okazja do obserwowania i uczenia się od siebie nawzajem

Mirosław Forystek, CIO w ING Banku Śląskim.

Globalny Hackathon ING po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w Rumunii i Holandii. Na miejsce wydarzenia organizatorzy wybrali zabytkową halę walcowni cynku w Katowicach–Szopienicach.

Polska to zagłębie inżynierów IT. W Katowicach działa wiele młodych startupów, a samo miasto dynamicznie się rozwija. Ponieważ sektor bankowości jest coraz bardziej spójny z branżą technologiczną, będzie to właściwe miejsce do pracy nad innowacjami, w takim kierunku, w jakim podążają fintechy

Michał Paprocki, prezes ING Services Polska.

Uczestnicy hackathonu będą mieli unikalną szansę wykorzystywać rozwiązania jeszcze niedostępne na polskim rynku. Organizatorzy udostępnią podczas hackathonu otwarte API, przygotowane w oparciu o wytyczne Dyrektywy Unii Europejskiej PSD2. Uczestnicy otrzymają dostęp do przygotowanego specjalnie na potrzeby hackathonu „wirtualnego” środowiska zawierającego symulację danych o rachunkach i transakcjach oraz umożliwiającego inicjowanie płatności. PSD2 wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku, hackathon ING będzie więc doskonałą okazja poznania wprowadzanych przez nie możliwości już teraz.

Po 24 godzinach pracy panel ekspertów wybierze 5 najlepszych pomysłów. Spośród nich jury wybierze zwycięski zespół. Rejestracja uczestników i zgłaszanie pomysłów przez zespoły trwa do 31 marca na stronie www.24hcoding.com.

MyApple jest patronem medialnym tego wydarzenia.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019