Rozwój technologii zmierza w kierunku, który ma uwolnić konsumentów od wszelkiego rodzaju kabli na rzecz rozwiązań bezprzewodowych. Wielu użytkowników nadal jednak musi lub chce połączyć się z Internetem w bardziej tradycyjny sposób.

Jak informuje deweloper Steven Troughton-Smith, do iOS 10.2.1 oraz nowszych wersji tego oprogramowania zaimplementowano nowe menu ustawień, które pozwala na konfigurację przewodowego połączenia z Internetem. Jego możliwości są zbliżone do tego, co oferuje system macOS.

Połączenie iPada lub iPhone'a z kablem Ethernet wymaga wykorzystania dwóch przejściówek, które Apple ma w swojej ofercie. Pierwsza z nich to Ethernet-USB, a druga USB-Lightning. Po zastosowaniu tych akcesoriów urządzenie z systemem iOS będzie mogło nawiązać połączenie internetowe.

Nowe menu pojawi się jedynie w przypadku połączenia iPada lub iPhone'a z kablem Ethernet przy użyciu przejściówek. Dla większości użytkowników pozostanie więc ono ukryte między preferencjami dotyczącymi Bluetooth i Wi-Fi.

Źródło: Steven Troughton-Smith


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.