Rozwój technologii zmierza w kierunku, który ma uwolnić konsumentów od wszelkiego rodzaju kabli na rzecz rozwiązań bezprzewodowych. Wielu użytkowników nadal jednak musi lub chce połączyć się z Internetem w bardziej tradycyjny sposób.

Jak informuje deweloper Steven Troughton-Smith, do iOS 10.2.1 oraz nowszych wersji tego oprogramowania zaimplementowano nowe menu ustawień, które pozwala na konfigurację przewodowego połączenia z Internetem. Jego możliwości są zbliżone do tego, co oferuje system macOS.

Połączenie iPada lub iPhone'a z kablem Ethernet wymaga wykorzystania dwóch przejściówek, które Apple ma w swojej ofercie. Pierwsza z nich to Ethernet-USB, a druga USB-Lightning. Po zastosowaniu tych akcesoriów urządzenie z systemem iOS będzie mogło nawiązać połączenie internetowe.

Nowe menu pojawi się jedynie w przypadku połączenia iPada lub iPhone'a z kablem Ethernet przy użyciu przejściówek. Dla większości użytkowników pozostanie więc ono ukryte między preferencjami dotyczącymi Bluetooth i Wi-Fi.

Źródło: Steven Troughton-Smith


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019