Według informacji podanych przez serwis DigiTimes, nowe iPady trafią do sprzedaży dopiero w maju lub czerwcu. Urządzenia mają zostać zaprezentowane podczas pierwszej w tym roku konferencji Apple, która odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Doniesienia DigiTimes dotyczą wyłącznie dwóch modeli – z ekranem o przekątnej 10,5 cala oraz z ekranem o przekątnej 12,9 cala. Niewykluczone więc, że tablet z 9,7-calowym wyświetlaczem zadebiutuje w sprzedaży nieco wcześniej.

Początkowo Apple planowało, aby wszystkie trzy iPady zadebiutowały w pierwszym kwartale roku. Według informacji przekazanych przez łańcuch dostaw kalifornijskiego producenta, tak się jednak nie stanie. Przyczyny opóźnień nie są obecnie znane.

Warto przypomnieć, że w marcu mają zostać zaprezentowane trzy nowe iPady. Poza następcą iPada Air 2 oraz „dużego” iPada Pro na rynek ma trafić również model z 10,5-calowym wyświetlaczem. Urządzenie ma charakteryzować się relatywnie cienkimi ramkami wokół ekranu oraz brakiem przycisku Home. Na potwierdzenie tych informacji należy jednak poczekać do marca.

Źródło DigiTimes