Twórcy przejętego przez Facebooka komunikatora WhatsApp poinformowali na swoim blogu, że ich aplikacja mobilna otrzyma nową funkcję – Status. Ma ona zastąpić tekstowe opisy statusu możliwością udostępniania filmów oraz zdjęć.

WhatsApp będzie kolejną aplikacją, która otrzyma podobne do Snapchata funkcje. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza próba implementacji tego typu opcji do należących do Facebooka serwisów. Na przestrzeni ostatnich trzech lat możliwość szybkiego udostępniania filmów oraz zdjęć, które znikały z serwerów po określonym czasie, pojawiła się w programie Slingshot, komunikatorze Messenger oraz aplikacji Instagram.

Szczegóły dotyczące działania funkcji WhatsApp Status nie są obecnie znane. Na podstawie opisu oraz udostępnionych zrzutów ekranowych można jednak zakładać, że opcja niczym nie będzie różnić się od tego, co znamy chociażby z programu Instagram. Użytkownicy będą więc mogli udostępniać filmy i zdjęcia oraz nanosić na nie adnotacje. Wysłane materiały znikną z serwerów po określonym czasie.

Tym, co ma wyróżniać WhatsApp Status na tle podobnych rozwiązań, jest jednak bezpieczeństwo. Wszystkie udostępnione materiały mają być według zapewnień twórców w pełni szyfrowane. Nowa funkcja wspomnianego wyżej komunikatora ma zadebiutować już w czwartek.

O kolejnym klonie Snapchata oraz zasadności ostatnich działań Facebooka rozmawiamy w dzisiejszym odcinku podcastu MyApple Daily. Decyzje Marka Zuckerberga w tej materii są o tyle interesujące, że jeszcze w tym roku Snap Inc. ma zadebiutować na amerykańskiej giełdzie. Sukces spółki z pewnością nie jest na rękę konkurencji.

Omawiane aplikacje możecie pobrać za darmo z AppStore:

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: WhatsApp