Jak wynika z informacji opublikowanych na łamach serwisu Bloomberg, Apple prowadzi od pewnego czasu rozmowy z chińską firmą BOE Technology na temat kontraktu dotyczącego dostaw ekranów typu OLED. Komponenty wyprodukowane przez tę firmę wykorzystane zostałyby dopiero w iPhone'ach, które na rynek trafią w 2018 roku.

Według raportu, Apple testuje ekrany OLED produkowane przez BOE już od kilku miesięcy, ale nie wiadomo jeszcze czy firma ta wpisana została już na listę oficjalnych dostawców. Warto dodać, że BOE Technology to obecnie jeden z największych chińskich producentów wyświetlaczy, która w ostatnim czasie zainwestowała niemal 15 miliardów dolarów w wybudowanie dwóch fabryk przystosowanych do produkcji wyświetlaczy typu AMOLED.

Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to firma BOE stanie się pierwszym dostawcą Apple tego typu ekranów spoza Korei Południowej i Japonii. Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, że firmy, które obecnie dostarczają Apple takie ekrany nie są w stanie zaspokoić potrzeb swoich klientów. Zgodnie z raportem, ogólnoświatowy niedobór wyświetlaczy OLED uważany jest za jeden z powodów, dla którego Apple wyposażyć ma w taki ekran jedynie najdroższy model tegorocznej generacji iPhone'ów.

Źródło: MacRumors za Bloomberg