Na forum wsparcia technicznego Apple pojawia się coraz więcej wpisów użytkowników czarnych iPhone'ów 7 i 7 Plus w matowym wykończeniu, z których zaczyna odpadać farba.

Problem nie jest może jeszcze bardzo powszechny, ale liczba takich doniesień rośnie i dotyczy tylko urządzeń w tym konkretnym kolorze i wykończeniu. NIewielkie fragmenty farby odpadają na krawędziach, np. przy przyciskach, przy gnieździe Lightning, otworach grilla głośnika oraz na tylnej ścianie obudowy w okolicach logo Apple. Co gorsza, problem dotyczy także urządzeń zabezpieczonych dodatkowymi obudowami ochronnymi.

Zdaniem 9To5Mac przypomina to problemy z czarnym iPhone'em 5, który był bardzo podatny na zarysowania i z którego także odpadała farba. W kolejnym modelu Apple zastąpiło czarne wykończenie ciemno szarym (gwiezdna szarość).

Obecnie bardziej podatny na ten problem ma być iPhone 7 Plus. Farba potrafi odejść nawet po kilku tygodniach korzystania z urządzenia. Zdaniem Apple są to jedynie niewielkie wady kosmetyczne, które nie kwalifikują takiego iPhone'a do wymiany czy naprawy.

Jestem użytkownikiem iPhone'a 7 Plus od października ubiegłego roku. Obejrzałem go właśnie dokładnie i nie zauważyłem żadnych odprysków farby na jego obudowie.

Źródło: 9To5Mac za forum wsparcia technicznego Apple