Według informacji z ostatnich kilku tygodni, już w marcu zorganizowana zostanie pierwsza w tym roku konferencja Apple. Jeżeli wierzyć plotkom, firma z Cupertino zaprezentuje podczas niej trzy nowe modele iPadów – w tym następcę iPada Air 2 oraz iPada Pro 12,9".

Informacje na temat nowych iPadów zdaje się potwierdzać samo Apple. W ciągu ostatnich dni znacząco wzrósł czas oczekiwania na dostawę modelu Air 2 oraz Pro 12,9". Prawdopodobnie wiąże się to z ograniczeniem produkcji tych urządzeń. Można więc wnioskować, że w fabrykach rozpoczęto produkcję nowych tabletów.

W przypadku niektórych sklepów APR wspomniane wyżej tablety nie są już dostępne w sprzedaży. Na stronie internetowej Apple czas oczekiwania na realizację zamówienia wzrósł zaś do 2-3 tygodni – także w przypadku Polski.

Na temat nowych iPadów wypowiedział się w ubiegłym tygodniu Tim Cook: „Przygotowaliśmy ekscytujące nowości z myślą o iPadach i jestem optymistycznie nastawiony względem tego, w jaką stronę z nimi zmierzamy. Zadowolenie konsumentów jest ogromne. W przypadku iPada Pro wynosi 99%. Widzę więc sporo dobrego i oczekuję jeszcze lepszych rezultatów”.

Według najnowszych informacji, Apple zaprezentuje w tym roku trzy nowe iPady. Pierwszy ma zastąpić iPada Air 2, drugi iPada Pro z ekranem o przekątnej 12,9", natomiast trzeci ma być urządzeniem wyposażonym w 10,5-calowy wyświetlacz. Produkt ten będzie się prawdopodobnie charakteryzował cienkimi ramkami oraz brakiem przycisku Home. Prawdopodobnie zastąpi go technologia 3D Touch oraz czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem.

Źródło: MacRumors, AppleInsider