Podczas wtorkowego spotkania z inwestorami Tim Cook oraz Eddy Cue udzielili kilku informacji na temat nowych funkcji Apple TV oraz materiałów muzycznych i filmowych przygotowywanych z myślą o usługach firmy z Cupertino.

Jak informowaliśmy na przestrzeni minionych tygodni, Apple ma w planach produkcję własnych filmów oraz seriali, które zostaną udostępnione użytkownikom serwisu Apple Music oraz przystawki Apple TV. Jeszcze w tym roku pod szyldem firmy z Cupertino swój debiut będzie miał program Carpool Karaoke - poprowadzą go jednak różni gospodarze, a wśród pierwszych gości znajdzie się Metallica, Alicia Keys, Ariana Grande, John Legend oraz Will Smith.

Tim Cook przyznał, że jego firma dopiero uczy się świata mediów i wyciąga pierwsze wnioski. Przyznał on również, że ma spore plany względem Apple TV – nie dodał jednak czy chodzi wyłącznie o materiały filmowe oraz różnego rodzaju usługi; czy też o dodatkowe funkcje dla oprogramowania tvOS.

W rozwój Apple TV angażuje się nie tylko producent tego urządzenia, ale też deweloperzy tworzący rozmaite gry i aplikacje. Prawdopodobnie już wkrótce do ich grona dołączy również Facebook. Jak informuje The Wall Street Journal, użytkownicy systemu tvOS otrzymają aplikację, które pozwoli im oglądać materiały wideo oraz relacje na żywo ze wspomnianego wyżej serwisu należącego do Marka Zuckerberga.

Źródło: AppleInsider, 9TO5MAC