Na temat przenośnych słuchawek piszę dosyć często. Staram się wyszukiwać takie, które mają interesujące i ciekawe rozwiązania - szczególnie ze względu na dużą grupę użytkowników, którym nie wystarczają standardowe EarPods'y dołączane do iPhone'ów. Ostatnimi czasy z uwagi na "zabicie" gniazda minijack w najnowszych modelach iPhone'ów mamy duży wysyp modeli ze złączem Lightning. Tym razem opiszę słuchawki dodocool DA55 Hi-Res, które mają specjalny przetwornik poprawiający jakość słuchanej muzyki.

O produkcie

Najważniejszym elementem słuchawek jest specjalny przetwornik, który zapewnia reprodukcję oryginalnego dźwięku w wysokiej rozdzielczości. Jak podaje producent dzięki temu małemu urządzeniu, które spełnia również rolę pilota z podstawowymi funkcjami (regulacja głośności, play/pause oraz funkcja podbicia basu) oraz złączu Lightning otrzymujemy transmisję sygnału 24-bitowego, jaki jest stosowany w płytach CD.

Złącze Lightning jest oczywiście certyfikowane, a słuchawki zgodne z wszystkimi modelami iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch (z wyjątkiem iPod'a Nano siódmej generacji) wyposażonych w owy port.

W zestawie oprócz samych słuchawek otrzymujemy skróconą instrukcję obsługi oraz zapasowe gumki do uszu w trzech rozmiarach - niestety brak etui, a szkoda bo to zawsze fajny element, który się przydaje.

Dostępne są w czterech odcieniach aluminium podobnie jak iPhone'y - srebrnym, złotym, szarym i różowym.

Jakość wykonania i użyte materiały

Jakość wykonania słuchawek dodocool DA55 Hi-Res naprawdę zaskakuje. Słuchawki jak i wszystkie elementy zostały dokładnie wykonane z aluminium. Bardzo dobrze trzymają się i leżą w uszach oraz izolują dźwięki z otoczenia - ludzie o małych małżowinach usznych na pewno je docenią. Całość jest kompaktowa i mała, a przetwornik umieszczony na szyi nie przeszkadza nawet w trakcie treningu. Przyciski umieszczone na nim są dość duże przez co bardzo dobrze się je obsługuje.

Brzmienie

Pierwsze na co zwróciłem uwagę to głośność. Są to bez dwóch zdań najgłośniejsze słuchawki jakie miałem okazję dotychczas testować. Są naprawdę głośne - do tego stopnia, że przy maksymalnej mocy nie byłem w stanie zbyt długo wytrzymać. Bardzo dobra izolacja oraz użyte przetworniki sprawiają, że basu nie brakuje i jest on naprawdę głęboki. Dodatkowo możemy użyć podbicia wciskając przycisk "BAS" widoczny na pilocie. Jeśli chodzi o resztę częstotliwości to można powiedzieć, że grają bardzo czysto i równo w pełnym zakresie - na początku myślałem, że może brakuje im trochę środkowych częstotliwości jednak to podbicie basu sprawiało, że on dominował. Po wyłączeniu jak dla mnie było znacznie lepiej. Podbicie jest dobre w utworach stricte elektronicznych (możemy aż poczuć lekkie mrowienie w czaszce).

Podsumowanie

Słuchawki dodocool DA55 Hi-Res to z pewnością produkt godny polecenia i nie tylko z uwagi na użyte wysokiej jakości materiały czy dobre brzmienie, ale także cenę, która wynosi 89,99 $.

Aktualnie możemy je kupić w promocji za 69,99 $ i to z darmową wysyłką. W tej kwocie ciężko będzie znaleźć lepiej grające słuchawki.

Więcej informacji na stronie producenta: www.dodocool.com