Podczas trwających właśnie w Las Vegas targów CES niemiecki koncern Bosch zaprezentował swoją wizję połączonego świata - od mieszkania przez dzielnicę po samochód.

Bosch już obecnie oferuje wiele rozwiązań dla inteligentnego dom, połączonych razem za pomocą specjalnego kontrolera i sterowanych za pomocą specjalnej aplikacji Bosch Smart Home. Pozwala to na kontrolę oświetlenia, ogrzewania, wykrywanie ruchu i dymu bezpośrednio ze smartfona lub tabletu. Na CES Bosch zaprezentował specjalny system zwany managerem scenariuszy związanych z dwoma ostatnimi czujnikami.

Zaprezentowane na CES urządzenia nie ograniczają się jednak tylko do smart domu. Firma pokazała najmniejszy na rynku barometr, przeznaczony do różnego rodzaju urządzeń, do naręcznych trackerów fitness i smart zegarków, urządzeń medycznych, gamingowych, smartfonów i tabletów.

Najciekawszą z całej prezentacji Boscha była koncepcja połączonego domu, dzielnicy i samochodu. W takim połączonym środowisku można wprost z inteligentnego samochodu sterować smart domem. Samo auto za pomocą wbudowanych czujników wykrywać będzie podczas jazdy po mieście wolne miejsca parkingowe i przesyłać tą informację do innych połączonych pojazdów. Wreszcie taki inteligentny samochód znajdzie miejsce parkingowe i zaproponuje kierowcy przesiadkę na rower miejski.

Pilotażowy program tego systemu ruszył w niedawno wybudowanym osiedlu mieszkaniowym w starej stoczni w San Francisco.

O pomysłach Boscha rozmawiamy w dzisiejszym odcinku podcastu MyApple Daily.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.