Instagram wprowadził dziś dwie istotne nowości do swojej aplikacji. Powinny one przypaść do gustu przede wszystkim użytkownikom iPhone'ów 7 i 7 Plus. Mowa o wsparciu dla zdjęć Live Photos w przypadku funkcji Stories oraz obsłudze szerszej gamy kolorów.

Instagram pozwala teraz na udostępnianie oraz wyświetlanie zdjęć charakteryzujących się szerszą gamą kolorów tj. DCI-P3. Tego typu fotografie mogą wykonać użytkownicy iPhone'ów 7 i 7 Plus. Warto zaznaczyć, że zmiana ta jest o tyle istotna, że grafiki w DCI-P3 po przekonwertowaniu do sRBG stają się w niewielkim stopniu wyblakłe. Zmiany wprowadzone przez twórców wspomnianego wyżej serwisu społecznościowego eliminują ten problem.

Funkcja Stories otrzymała z kolei wsparcie dla zdjęć Live Photos. Po otwarciu aplikacji Instagram należy przejść na lewy ekran, gdzie znajduje się podgląd kamery. Następnym krokiem będzie przesunięcie ekranu w dół, co poskutkuje pojawieniem się zdjęć z ostatnich 24 godzin w galerii. Po wybraniu fotografii należy użyć 3D Touch, a zostanie ona przekonwertowana do trybu Boomerang. Działanie tej funkcji można zobaczyć na moim profilu.

Obie nowości – wsparcie dla Live Photos oraz obsługa szerszej gamy kolorów – są dziś implementowane do urządzeń użytkowników i nie wymagają aktualizacji aplikacji.

Źródło: Mike Krieger