Nvidia poinformowała dziś o zaimplementowaniu nowych możliwości do usługi GeForce Now. Pozwoli ona użytkownikom komputerów Mac na granie w produkcje dostępne w katalogu sklepu Steam. Niestety użytkownicy, którzy skorzystają z oferty amerykańskiej firmy będą musieli zapłacić co najmniej 25 dolarów za 20 godzin rozgrywki.

GeForce Now to usługa stworzona z myślą o użytkownikach Maców oraz komputerów PC wyposażonych w podzespoły, które nie pozwalają na uruchomienie najbardziej wymagających produkcji. Z podobnego rozwiązania mogli do tej pory korzystać właściciele urządzeń SHIELD.

Przetwarzanie danych gry będzie odbywało się w chmurze Nvidii, ale jak twierdzi prezes firmy – Jen-Hsun Huang – jego inżynierom udało się znacząco zredukować opóźnienia, przez co nawet granie w FPS-y czy też inne produkcje charakteryzujące się dużą dynamiką będzie możliwe. Podczas dzisiejszej prezentacji producent zaprezentował działanie Rise of The Tomb Raider na iMacu.

Do dyspozycji konsumentów zostaną oddane dwa warianty usługi – pierwszy bazuje na karcie GTX 1060, a drugi na GTX 1080. Za 25 dolarów użytkownicy będą mogli kupić 2500 kredytów. Korzystanie z pierwszej opcji wymaga zapłacenie dwóch kredytów za minutę rozgrywki, a z drugiej opcji aż czterech kredytów.

Pierwsze testy nowej wersji usługi GeForce Now mają rozpocząć się już w marcu, a na wiosnę tego roku trafi ona do wszystkich zainteresowanych. Dodatkowe szczegóły dotyczące wymagań sprzętowych, szybkości łącza internetowego oraz ewentualnych ograniczeń nie są obecnie znane.

Źródło: GeForce za Gry-online