Równo 40 lat temu, 3 stycznia 1977 roku, niewielka spółka Apple zmieniła się w spółkę akcyjną i przyjęła nazwę Apple Computer Inc.

Wcześniej Steve Wozniak i Steve Jobs próbowali sprzedawać budowane w garażu komputery na własną rękę, szukali jednak inwestorów. Kupnem Apple zainteresowana była firma Commodore, do przejęcia jednak nie doszło. NIedługo później przed domem Steve'a Jobsa przy Cist Drive w Los Altos pojawił się Mike Markkula, multimilioner, weteran rynku IT, inwestor i anioł biznesu. To w dużej mierze dzięki niemu Apple zostało spółką akcyjną, a kilka lat później weszło na giełdę.

Mike Markkula przyciągnął do Apple jeszcze większych inwestorów. W konflikcie pomiędzy radą nadzorczą, Johnem Sculleyem a Steve'em Jobsem stanął po stronie tych pierwszych. Skutkowało to odejściem Jobsa z firmy na ponad 10 lat. Po jego powrocie w 1996 roku i objęciu stanowiska CEO stojącej nad przepaścią spółki, Mike Markkula stał się jedną z pierwszych ofiar czystki przeprowadzonej właśnie przez Jobsa.

W styczniu 2007 roku, a więc niemal równo 10 lat temu, firma zmieniła swoją nazwę, usuwając z niej słowo "computer". Miało to odpowiadać wyraźnym zmianom w ofercie produktowej tej firmy. Produkowała już nie tylko komputery, ale odtwarzacze muzyczne iPod, , sprzedawała też cyfrowe multimedia w sklepie iTunes Store, a w tym czasie zaprezentowała też pierwszego iPhone'a. Od stycznia 2007 roku Apple to po prostu Apple Inc.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Wikipedia