Od kilku miesięcy w Sieci pojawiają się plotki dotyczące zastosowania ekranów OLED w przyszłorocznych iPhone'ach. Według najnowszych informacji przedstawionych przez tajwański łańcuch dostaw Apple, wyłącznym dostawcą tych matryc będzie firma Samsung.

Apple negocjowało z kilkoma potencjalnymi dostawcami matryc OLED dla smartfonów. Wśród nich znalazła się spółka JDI (Hitachi, Sony, Toshiba), przejęty przez Foxconn Sharp, a także Samsung Display. Najnowsze informacje sugerują, że firma z Cupertino postawiła jednak na rozwiązania Koreańczyków.

Wśród przyszłorocznych iPhone'ów tylko największy wariant – z ekranem o przekątnej 5,8" – ma otrzymać matrycę OLED. Niewykluczone, że wyświetlacz tego urządzenia będzie zagięty po obu bokach, podobnie jak ma to miejsce w niektórych modelach smartfonów Samsunga.

Koreańczycy są rzekomo w stanie dostarczyć 20 milionów matryc AMOLED miesięcznie. Firma stawia jednak na rozwój i już w 2019 r. ma wyprodukować 590 milionów tego typu wyświetlaczy, które będą jaśniejsze, ale też bardziej energooszczędne.

Warto na koniec dodać, że zdaniem serwisu DigiTimes, nowe iPhone'y będą składane nie tylko w fabrykach Foxconnu oraz Pegatronu, ale także firmy Wistron. Wcześniej pomagała ona w produkcji modelu 5c. Przewidywania analityków Apple dotyczące popytu na przyszłoroczne smartfony kalifornijskiego producenta muszą być więc bardzo wysokie.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: MacRumors