Koluszki już niebawem znane mogą być nie tylko z jednego z głównych węzłów kolejowych w naszym kraju, ale także z aplikacji, która pomoże niepełnosprawnym użytkownikom smartfonów!

Co jakiś czas piszemy na MyApple o ciekawych projektach pojawiających się w serwisach crowdfundingowych. Zwykle zbiórki toczą się na Kickstarterze czy Indiegogo, tym razem jednak twórcy szukają fundatorów wśród polskich internautów za pośrednictwem serwisu Wspieram.to, a projekt jest szczytny - komunikator, który pomoże pisać wiadomości na smartfonach osobom z niepełnosprawnością ruchową.

ParrotOne projektowany był z myślą zarówno o osobach z niepełnosprawnością ruchową, jak i zdrowych użytkownikach, którzy chcą pisać szybciej. Aplikacja ułatwi pisanie wiadomości poprzez podawanie sugestii w zakresie zarówno słów, jak i całych komunikatów. Uczy też w prosty sposób języka angielskiego. Twórcy zbierają pieniądze na platformie Wspieram.to.

ParrotOne ma ułatwić życie osobom niepełnosprawnym, ograniczy bowiem do minimum potrzebę stukania w ekranową klawiaturę. Zamiast stukać w ekranową klawiaturę pozwoli na szybkie wybranie gotowych komunikatów.

Program oparty jest na algorytmach SI oraz uczeniu maszynowym. Aplikacja uczy się tego, jak pisze dany użytkownik i jak buduje wypowiedzi po to, by z czasem podpowiadać całe zwroty i zdania. Jeśli mimo to oczekiwana podpowiedź nie pojawi się na ekranie, wystarczy dołożyć jedną literkę i na pasku powinna pokazać się dana sugestia.

Więcej o ParrotOne przeczytacie na stronie projektu w serwisie Wspieram.to.