Podczas prezentacji MacBooka Air z 2013 r., Apple chwaliło się, że laptop ten pozwala na cały dzień pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Niestety tego samego o swoich komputerach nie mogą powiedzieć użytkownicy nowych MacBooków Pro.

Wielu użytkowników nowych MacBooków Pro skarży się na krótki czas pracy na baterii tych laptopów. Jest on nawet dwukrotnie krótszy względem 10 godzin, o jakich Apple pisze na swojej stronie internetowej. Firma z Cupertino postanowiła więc zatrudnić ekspertów od akumulatorów, którzy pomogą jej rozwiązać wspomniany wyżej problem.

Według informacji przekazanych przez Apple, do macOS 10.12.2 zostało zaimplementowane narzędzie analityczne, które ma zbadać przyczynę krótszego czasu pracy na baterii w nowych MacBookach Pro. Niewykluczone, że zdobyta w ten sposób wiedza przyniesie korzyści nie tylko posiadaczom tych modeli komputerów, ale też właścicielom innych modeli MacBooków.

Apple zamieściło w tym tygodniu dwa ogłoszenia pracy na swojej stronie internetowej. Dotyczą one dwóch stanowisk – inżyniera specjalizującego się w temacie algorytmów dotyczących analizy akumulatorów oraz eksperta do spraw systemów zasilania. Pozostaje mieć nadzieję, że wiedza zatrudnionych osób przyniesie wymierne korzyści użytkownikom urządzeń Apple.

Źródło: Apple