Apple Pencil został zaprezentowany przy okazji premiery pierwszego iPada Pro i został stworzony właśnie z myślą o użytkownikach tego urządzenia. Niewykluczone jednak, że ten zaawansowany stylus będzie mógł zostać wkrótce wykorzystany także do obsługi iPhone'a.

Możliwość współpracy Apple Pencil ze smartfonami Apple zasugerował we wrześniu Tim Cook, mówiąc w jednym z wywiadów, że to co może być stworzone przy użyciu tego stylusa na iPadzie i iPhonie jest niewiarygodne.

Nowe dokumenty patentowe, jakie zostały zgłoszone do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA, potwierdzają, że Apple pracuje nad umożliwieniem użytkownikom iPhone'ów wykorzystania stylusa Apple Pencil. Na załączonych do wniosków grafikach można zobaczyć przykładowe sposoby użycia takiego duetu – rysowanie, edytowanie wideo w iMovie, wysyłanie odręcznych notatek przez iMessage.

Co ciekawe, jeden z wniosków dotyczy używania Apple Pencil z gładzikiem MacBooków. W przypadku nowych MacBooków Pro, których Track Pady są dwukrotnie większe niż w starszych modelach, korzystanie ze stylusa mogłoby niejednokrotnie znaleźć zastosowanie – nawet przy prostych pracach graficznych.

Dotychczas najpopularniejszym smartfonem, który charakteryzował się interfejsem pozwalającym na efektywne korzystanie ze stylusa, był Galaxy Note. Tegoroczny model tego smartfona został jednak wycofany ze sprzedaży, co doprowadziło do powstania swego rodzaju niszy na rynku. Niewykluczone, że choć częściowo będzie ją chciało wypełnić Apple.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Patently Apple


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019